کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    مردی دیگر

    مصاحبه با گراهام گرین
    قیمت:
    60,000 تومان

    مشخصات کتاب مردی دیگر

    تعداد صفحات
    175 صفحه
    شابک
    120014
    سال انتشار
    1369
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    جیبی
    جلد
    پارچه ای

    دربارۀ کتاب مردی دیگر

    کتاب مردی دیگر (مصاحبه با گراهام گرین) اثر ماری فرانسواز آلن و ترجمه‌ی فرزانه طاهری است. مردی که میلادش ابتدای قرن بیستم و وفاتش انتهای این قرن بود، جنگ‌های جهانی اول و دوم، جنگ سرد، درگیری میان ایالات متحده و کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی را از نزدیک تجربه کرد، کسی نیست جز گراهام گرین. او از شیفتگان کمونیسم بود؛ اما فقط یک ماه در آن عضویت داشت و به تعبیر خودش لاس کوتاهی با کمونیسم ‌زد. مذهبش را برای خاطر معشوقش عوض کرد و تا آخر عمر عضو سازمان جاسوسی بریتانیا ‌ماند. شش ماه رولت روسی بازی کرد تا هجوم آدرنالین و تغییر شیمی خون، افسردگی‌اش را تسکین دهد. او که سال‌ها مسئولیت اداره‌ی تحریریه‌ی روزنامه‌ی تایمز را بر عهده داشت، در دهه‌ی سی میلادی شروع به نوشتن کرد و تا آغاز جنگ، سالانه یک رمان نگاشت. نقدهای تأثیرگذاری بر فیلم‌ها نوشت، اشتغال در وزارت‌خانه‌های خارجه و کشور بریتانیا را تجربه کرد. قصه‌‌ی «آمریکایی آرام» را نوشت که درباره‌ی جنگ ویتنام است و نمایشنامه‌ی «اتاق نشیمن» را به رشته‌ی تحریر درآورد. از «مرد سوم»، یکی از داستان‌هایش، فیلمی ساخته و به‌سرعت پرطرفدار شد.
    ماری فرانسواز آلن در کتاب مردی دیگر (مصاحبه با گراهام گرین)، زندگی پرفرازونشیب، سفرها، تجربیات و ماجراجویی‌های او را به تصویر کشیده، از زندگی زناشویی‌اش که سرشار از معصیت و خیانت بود گفته و از او درباره‌ی اعتقاد راسخش به مذهب کاتولیک پرسیده است. نویسنده موفق شده در این کتاب، اندیشه‌های مذهبی و باور راسخ گرین به تقدیر و رستگار شدن از طریق رنج بردن را نشان دهد.

    - از این کتاب تنها یک جلد موجود است.
    از آنجایی که این کتاب قدیمی و از کتابخانه‌های شخصی درآمده ممکن است ورق‌خورده، کهنه یا گاهی با ظاهری مستعمل باشد که برای مخاطبین این دست از کتاب‌ها امری آشناست.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر

    کتاب‌های مرتبط با کتاب مردی دیگر