کتاب
جستجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    0
    (0) رای
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    آیین ها و نمادهای تشرف

    قیمت:
    15,000 تومان

    مشخصات کتاب آیین ها و نمادهای تشرف

    تعداد صفحات
    344 صفحه
    شابک
    9789644485589
    سال انتشار
    1394
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب

    کتاب " آیین‌ها و نمادهای تشرف " نوشته‌ی "میرچا الیاده" است. تشرف یا رازآموزی در جهان سنتی به ‌مجموعه‌ای از مراسم و مناسک و آموزش‌های شفاهی گفته می‌شود که هدفشان ایجاد تغییر و تحولی قاطع و تعیین‌کننده در وضعیت دینی، اجتماعی و فرهنگی آن فردی است که راز‌آموخته یا مشرف می‌شود.

    کتاب " آیین‌ها و نمادهای تشرف " اثر "میرچا الیاده" و ترجمه‌ی "مانی صالحی علامه"، در راستای شناخت این نوع آیین‌ها در تاریخ فرهنگی و مذهبی بشری نوشته شده است. این کتاب حاصل سخنرانی‌های مؤلف در اواخر سال ۱۹۵۶ در دانشگاه شیکاگو تحت عنوان «الگوهای تشرف» است.

    "میرچا الیاده" یکی از بزرگ‌ترین دین‌پژوهان معاصر بوده که در این کتاب، آیین تشرف را مورد بررسی قرار می‌‌دهد. کتاب از یک مقدمه و شش فصل و یک سخن آخر تشکیل شده است. مؤلف تلاش کرده از اشکال اولیه و ساده‌تر آیین‌های تشرف شروع کند تا به اشکال پیچیده‌تر آن در جهان متأخر برسد. مهم‌ترین مصداق این نوع آیین‌ها در جهانِ سنت آیین‌های بلوغ است؛ آیین‌هایی که هم‌زمان بلوغ جسمی و بلوغ روحی فرد را ایجاد می‌کند.

    کتاب شرحی است از آیین‌های تشرف که به‌طور خیلی خاص به آیین بلوغ و در فصول نهایی به انجمن‌های سری در جهان جدید و الگوهای کهن آیین‌های تشرف در آن‌ها می‌پردازد. همه‌ی آیین‌های نوزایی یا تجدید حیات و نمادهایی که این آیین‌ها به آن اشاره دارند، گویای این هستند که مبتدی به یک نحوه‌ی وجود دیگر دست یافته است. این تجربه‌ برای کسانی که به آزمون‌های سخت آیین تشرف تن نداده‌اند و مرگ را تجربه نکرده‌اند، دست‌نیافتنی است.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این محصول
    ثبت نظر

    سایر آثار میرچا الیاده

    کتاب‌های پیشنهادی