کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    %5
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    تاریخ آمریکا از 1492 تا 2001

    قیمت:
    500,000 تومان 475,000 تومان

    مشخصات کتاب تاریخ آمریکا از 1492 تا 2001

    تعداد صفحات
    928 صفحه
    شابک
    9789642071708
    سال انتشار
    1397
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    وزیری
    جلد
    گالینگور

    دربارۀ کتاب تاریخ آمریکا از 1492 تا 2001

    وقتی ما از قرنی به قرن بعدی و از هزاره‌ای به هزاره‌ی بعدی گذر می‌کنیم، میل داریم تصور کنیم که خود تاریخ هم مانند تقویمی روزشمار به‌طور چشمگیری تغییر می‌کند. اما تاریخ مثل همیشه با دو نیروی پیش‌رونده به سوی آینده حرکت می‌کند؛ یکی به‌طور باشکوهی یکنواخت و هماهنگ و دیگری زمخت و ناموزون اما خلّاق و درخشان.
    در یک‌سو گذشته قرار گرفته و نفرت و هراس پیوسته‌اش: تعدی و خشونت، جنگ و خونریزی، تبعیض قائل شدن درباره‌ی کسانی که با بقیه متفاوت‌اند، به انحصار خود درآوردن نفرت‌انگیز ثروت‌های فراوان زمین از سوی عده‌ای اندک، قدرت سیاسی در دست دروغگویان و جنایتکاران، ساختن زندان‌ها به جای مدرسه‌ها، و فاسد و مسموم‌کردن مطبوعات و کل فرهنگ با پول. با مشاهده‌ی اینها به‌راحتی می‌توان ناامید شد، خصوصاً که مطبوعات و تلویزیون اصرار دارند که ما به همین‌ها نگاه کنیم و نه هیچ‌چیز دیگر.

    اما از سوی دیگر، جوشش تغییر و تحول در زیر سطح این آرامش و اطاعت وجود دارد (اگرچه بخش اعظم آن را از ما پنهان می‌دارند تا ما را مرعوب و ناامید نگه‌ دارند)؛ انزجار و نفرت فزاینده بر ضد جنگ‌های بی‌پایان (به زنان روسی در دهه‌ی نود می‌اندیشم که از دولتشان خواستند تا به اشغال نظامی چچن خاتمه دهد، همان کاری که آمریکایی‌ها در حین جنگ ویتنام کردند)؛ پافشاری زنان سراسر جهان بر اینکه دیگر انقیاد و زیردست‌بودن را نمی‌پذیرند و حاضر نیستند مورد سوءاستفاده قرار گیرند و ..

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر

    کتاب‌های مرتبط با کتاب تاریخ آمریکا از 1492 تا 2001