کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    %5
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    عقاید یک دلقک

    واگویه های یک دلقک
    0 (0)
    قیمت:
    125,000 تومان 118,750 تومان

    مشخصات کتاب عقاید یک دلقک

    ناشر
    تعداد صفحات
    312 صفحه
    شابک
    9786009412648
    سال انتشار
    1397
    نوبت چاپ
    4
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب عقاید یک دلقک

    عقاید یک دلقک یا واگویه‌های یک دلقک، اثری نافذ و اعجاب انگیز است که خواندن آن به همه توصیه می‌شود. «عقاید یک دلقک» نافذترین اثر هاینریش بُل و از نظر عاطفی ثمره نبرد مرگ‌آمیز عشق و دین است.
    این کتاب، واگویه‌های بیمارگونه نیشداری است که به یاری آن‌ها راوی داستان «هانس اشنایر» در سن بلوغ فکری بیست‌وهشت سالگی ظرف چهار ساعت؛ پاره‌پاره زندگی گذشته را کنار یک‌دیگر می‌نشاند. او یک دوره هیجده ساله خاطرات را مرور می‌کند: از آخرین سال‌های حاکمیت آلمان نازی تا دهه شصت آشوب‌زده. آن‌چه در طول این صفحات بازگفته می‌شود، تراژدی و غمنامه آدم بی‌دینی است که دختر دینداری را دوست می‌دارد؛ تراژدی پسری است که نمی‌تواند پدر و مادرش را دوست بدارد، مرد جوانی که آیندۀ روشنی پیش‌ روی خویش نمی‌بیند.
    در این داستان بُل تصویری عمیقاً طنز‌آمیز از آلمان بعد از جنگ عرضه می‌دارد. تصویر ملتی است که همگی نازی‌های سابق هستند و به‌شدت تظاهر به پشیمانی و انکار گذشته خود می‌کنند و تصویر کلیسای کاتولیک نگون‌بختی است که قرار است نماد اخلاقیات گران‌قدری باشد که از گام‌های زمانه خود عقب مانده است و جوانان گم‌کرده راهی چون هانس، که به اختیار یا بی‌اختیار، آن‌سوی رفاه بعد از جنگ آلمان باقی مانده‌اند.

    این کتاب در سال ۱۹۷۲ جایزه نوبل ادبیات گرفت.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر
    سایر آثار هاینریش بول

    کتاب‌های مرتبط با کتاب عقاید یک دلقک