کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    از گیم تا فیلم

    0 (0)
    ناموجود

    مشخصات کتاب از گیم تا فیلم

    ناشر
    تعداد صفحات
    210 صفحه
    شابک
    9786007806319
    سال انتشار
    1396
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب از گیم تا فیلم

    تأثیرپذیری گیمها از فیلمهای سینمایی مبحثی روشن است که در سالهای اخیر و در مطالعات رسانهای و مطالعات گیمی به طور گسترده بررسی شده است، اما تأثیر فزاینده و رو بهرشد بازیهای کامپیوتری و ویدئویی بر فیلمهای معاصر هنوز حوزهای جوان و ناشناخته است. کتاب حاضر به بررسی این تعامل و تقابل جذاب میپردازد؛ آرای نظریهپردازان بزرگ سینما، همچون دیوید بوردل،را کنار ایدههای محققان نامآور مطالعات گیم، لومانویچ یا جین مکگونیکال، میگذارد؛ فیلمهایی مانند آواتار و بدو لولا، بدو را با گیمهایی نظیر سایلنتهیل (تپۀ خاموش) و لارا کرافت مقایسه میکند،و حتی سر‌منشأ نوآوریها را تا جهان ادبیات و داستانهای خرخه لوئیس بورخس پیمیگیرد.

    پنج فصل این کتاب به اضافۀ مقدمه و مؤخرهای که خود فصلهایی کامل و مهماند به تحلیل آن ابعاد سینما میپردازند که متأثر از جهان گیم شکلی جدید پذیرفتهاند. این حوزهها هم از نظر مضمونی و داستانی و زیباییشناسی،و هم از نظر روانشناسی و جامعهشناسی بررسی میشوند؛ از شکل قصهگویی و الگوهای روایتی پیچیده و تازه گرفته تا نوآوریهای بصری و ساختاری مهیج، و از تغییر در عادات تماشاگران و نحوۀ درک و دریافت فیلم گرفته تا شیوههای جدید پخش و ارائه فیلم در این فصلها بحث میشود.

    کتاب حاضر نخستین نمونه از آثار این حوزۀ جدید بینارشتهای است که به فارسی ترجمه شده است و در اختیار مخاطبان علاقهمند قرار میگیرد.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر