کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    %5
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    چند پرده از داستان روابط ایران و آمریکا

    0 (0)
    قیمت:
    18,000 تومان 17,100 تومان

    مشخصات کتاب چند پرده از داستان روابط ایران و آمریکا

    ناشر
    تعداد صفحات
    357 صفحه
    شابک
    9789643638207
    سال انتشار
    1392
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب چند پرده از داستان روابط ایران و آمریکا

    نویسنده در پیش گفتار این کتاب می نویسد: آنچه پیش رو دارید در ابتدا قرار نبود کتاب شود؛ بتدریج کار به اینجا کشید. اوایل سال 1386 که بنا شد تارنمای "دیپلماسی ایرانی" برای فعالیت در زمینه دیپلماسی و مسائل سیاسی بین المللی راه اندازی شود هدف این بود که به گونه ای حرفه ای منعکس کننده مباحث مورد توجه ایران در صحنه سیاست خارجی باشد. خط مشی توافق و تعیین شده چنین بود که سعی شود حتی الامکان مطالب فارغ از مرزبندی های روز جامعه باشد و به گونه ای متین و مستقل و صرفا همسو با منافع ملی به نگارش درآید.
    قرار براین شد که در کنار بخشهای مختلف ستونی ثابت تحت عنوان "تاریخ دیپلماسی" داشته باشیم و به مناسبت سالروز وقایع مهم دیپلماتیک، درحد یکی دو صفحه، در شرح مختصر آن رویدادها توضیحاتی داده شود. همچنین بنا بود در تنظیم مطالب این ستون نیز اولویت با مخاطبان جوانی باشد که اطلاع زیادی از وقایع سیاسی در تاریخ گذشته ایران یا دیپلماسی عمومی ندارند. طبیعی است که محدودیت تعداد کلمات در ستون دیپلماسی، و اقتضای ماهیت مطالب، جایی برای ذکر منابع و مآخذ باقی نمی گذاشت.
    کار ستون "تاریخ دیپلماسی"، توأم با نوشته های صاحب این قلم، با همان مقتضیات همچنان مدت یک سال ادامه داشت. مدتی در عرضه این وجیزه ها فتوری و فترتی حاصل شد و به هر تقدیر مجددا از بتدای سال 1389 ستون نویسی با کیفیت و کمیت نسبتا متفاوتی آغاز شد. این کتاب نیز الهام گرفته از همان ستون، و همان شرایط و اهداف است. با این تفاوت که چون دیگر محدودیتهای فنی فضای "سایبری" در انطباعات کاغذی موجود نیست، توضیحات تکمیلی و تفصیلی به بعضی از مقالات افزوده شده یا با مطالب قبلی تلفیق و جایگزین آنها شده است.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر