کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    %5
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    طرح بزرگ

    قیمت:
    160,000 تومان 152,000 تومان

    مشخصات کتاب طرح بزرگ

    تعداد صفحات
    224 صفحه
    شابک
    9786009223756
    سال انتشار
    1399
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب طرح بزرگ

    استیون هاوکینگ و لئونارد ملودینو در کتاب طرح بزرگ، نظریه چگونگی پیدایش جهان را مطرح می‌کنند و به سوالاتی پیرامون اینکه جهان از کجا آمده است؟ نقش خدا در این پیدایش چیست؟ آیا نیاز به موجودی ماورایی به عنوان خالق جهان وجود دارد یا نه؟ و... می‌پردازند.

    زمینه‌ی پژوهشی استیون هاوکینگ، کیهان‌شناسی و گرایش کوانتومی است و او در این کتاب، عمیق‌ترین پرسش‌های کیهان‌شناسی مدرن را پیش کشیده و با طرح‌های شناخته شده فیزیک امروز، از (فرضیه M) و نسبیت عام و خاص گرفته تا فرضیه‌ی پُل دیراک و اصل عدم قطعیت هایزنبرگ و...، کوشش کرده به یک نظریه کامل که بتواند جهان هستی را تعریف و توجیه کند، برسد.

    استفن هاولینگ (Stephen Hawking) برای سی سال پروفسور ریاضی در دانشگاه کمبریج بود و جوایز و افتخارات بسیاری دریافت کرده است در کتاب طرح بزرگ (The Grand Design) آورده: ما در دنیایی حیرت‌انگیز و گیج کننده زندگی می‌کنیم. می‌خواهیم معنای آنچه را که در پیرامون خویش می‌یابیم بدانیم و دوست داریم بپرسیم: سرشت جهان چیست؟ جایگاه ما در کجای آن است؟ از کجا آمده‌ایم و آمدنمان به چه خاطر بوده است؟ منشأ جهان چیست و چرا به صورت کنونی‌اش در آمده است؟ جهان چگونه به پایان خواهد رسید؟

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر