کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    %20
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    حیات کائنات

    0 (0)
    قیمت:
    72,000 تومان 57,600 تومان

    مشخصات کتاب حیات کائنات

    تعداد صفحات
    602 صفحه
    شابک
    9786004367929
    سال انتشار
    1399
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب

    "لی اسمولین" استاد و پروفسور در رشته ی فیزیک در مرکز فیزیک گرانشی و هندسه ی دانشگاه پنسیلوانیا می باشد که در شکل گیری ایده های کلیدی در زمینه ی فیزیک کوانتوم، کیهان شناسی و نسبیت نقش به سزایی داشته است.
    او در کتاب "حیات کائنات" نظریه ی جدیدی را ارائه می دارد که در آن معتقد است جهان یک روز با شکوه و جامع و
    شدیدا متفاوت با هرچیزی که تا کنون پیشنهاد شده، بوده است. "لی اسمولین" اشاره می کند که فرآیند خود سازمان یافتگی، همچون آن چیزی که در فرگشت بیولوژیک دیده می شود، جهان را چنانکه تکامل یافته و از طریق سیاه چاله ها تکثیر می شود و هر کدام به بیگ بنگ جدید و جهان جدیدی منجر می شود، شکل داده است. فرآیند انتخاب طبیعی، پیدایش قوانین فیزیکی را منجر شده و جهان هایی را ترجیح می دهد که بهترین تکثیر در آن ها اتفاق می افتد. در نتیجه، کائنات منطبق بر قوانینی خواهد بود که در آن حیات، نتیجه ی طبیعی اصول بنیادی و سازنده ی جهان است و علم تصویری از این جهان را به ما ارائه خواهد کرد. تصویری از "حیات کائنات" که می گوید وقوع تازگی، تنها در دائمی بودن وقوع آن قابل درک است.
    "لی اسمولین" یکی از افراد پیشرو در علم کیهان شناسی نوین می باشد و در کتاب "حیات کائنات" با چنان تخصص و مباحثه ای قوی بحث می کند که توجه همه ی افراد را در جهان فیزیک به خود جلب می کند. اما بشردوستی و نثر شفاف و تند و تیز اوست که به خوانندگان عادی نیز اجازه می دهد تا این کتاب را که یک خمش ذهنی در خط مقدم فیزیک روز محسوب می شود، به آسانی درک کنند.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این محصول
    ثبت نظر

    کتاب‌های پیشنهادی