کتاب
جستجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    0
    (0) رای
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    3

    نخستین دموکراسی

    قیمت:
    90,000 تومان

    مشخصات کتاب نخستین دموکراسی

    ناشر
    تعداد صفحات
    302 صفحه
    شابک
    9786007806388
    سال انتشار
    1399
    قطع
    وزیری
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب

    نخستین دموکراسی به سه دلیل خواندنی است: ١. بررسی تطبیقی بین نخستین دموکراسی در یونان باستان و آمریکای قرن بیست و یک از موارد کمیاب است، به ویژه آنکه پژوهشگرش آمریکایی‌تبار و استاد دانشگاه باشد و این پژوهش را در فضای مشترک بین فلسفه، تاریخ، و تئاتر مطرح کند؛ ٢. این روزها، دموکراسی را صادراتی یا پدیده‌ای اعطایی معرفی می‌کنند، بی آنکه عرف جوامع را در نظر بگیرند؛ ٣. صرف نظر از بحث مباني فلسفي، سياسي و اجتماعي دموکراسي، نویسنده بخش اعظم دموکراسي يونان باستان را حاصل آرمان تراژيک در ادبيات و آئین های‌نمايشي يونان باستان معرفی می‌کند.

    پال وودراف در این کتاب ما را به آتن باستان می‌برد تا نشان دهد ابتدایی‌ترین انگیزش‌های دموکراسی کجا و چگونه شکل گرفته‌اند. او در نهایت نتیجه می‌گیرد که دموکراسی حقیقی می‌تواند با اشتیاق هرکسی را به پیوستن به دولت دعوت کند. از سوی دیگر دموکراسی باید چنان بالغانه عمل کند که پذیرای هر تغییری از جانب مردم باشد. با درکی از داستان تاریخی دموکراسی از آتن تا به امروز، وودراف وظیفه‌ی ما می‌داند که هرگز از آرمان‌های دقیق دموکراسی عدول نکنیم.

    می‌توان نخستین دموکراسی را نوعی بررسی تطبیقی بین دموکراسی آمریکا و یونان باستان نامید. سبک وودراف در این کتاب چیزی در مرز ادبیات داستانی، فلسفه و تاریخ است.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این محصول
    ثبت نظر