کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    امواج پست مدرن

    تاریخ هنر معاصر جهان
    0 (0)
    ناموجود

    مشخصات کتاب امواج پست مدرن

    ناشر
    تعداد صفحات
    280 صفحه
    شابک
    9786001523250
    سال انتشار
    1399
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    رحلی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب امواج پست مدرن

    "امواج پست مدرن" کتابی است به قلم "علیرضا سمیع آذر" که مبتنی بر نگاهی تحلیلی به امواج به ‌عنوان یک حرکت هنری است؛ حرکتی که در پس‌زمینه تجربیات و مطالعات هنرمندان پیشرو و خط‌‌شکن، قابل شناسایی و ارزیابی است. انگیزه‌ها و استراتژی های مشترک هنرمندان برجسته‌ی جنبش‌های پاپ و نئوپاپ و همچنین همه‌ی پدیده‌های اصلی هنر پست مدرن در این روش، مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد و سعی می‌شود آثار مهم این هنرمندان را با استفاده از این روش تحلیل کند. سپس ریشه و منشأ تاریخی جنبش برای تبیین عواملی که منجر به پیدایش آن شده است، توضیح داده می‌شود.
    هنرمندان حاضر در کتاب "امواج پست مدرن" به قلم "علیرضا سمیع آذر" بر اساس اهمیت منابع مهم و تاریخ هنر فعلی انتخاب شده اند. هیچ تردیدی وجود ندارد که علاوه بر هنرمندان نام برده، می توان هنرمندان برجسته دیگری را نیز در نظر گرفت، اما ارائه‌ی اسامی و آثار بیشتر از عمق بحث‌ها و تحلیل‌ها می‌کاست و کتاب با این کیفیت کنونی در دست مخاطب قرار نمی‌گرفت. هنرمندان حاضر در این کتاب از سراسر جهان و از آمریکا، اروپا و آسیا انتخاب شده اند و بر اساس مشارکت خود در تکامل هنر معاصر در میان تأثیرگذارترین هنرمندان نیم قرن گذشته به شمار می‌روند. کار آنها در همه مطالعات انتقادی مورد اشاره قرار گرفته است و در موج هنر پست مدرنیست جایگاه برجسته ای دارد.
    علیرغم این واقعیت که روایت هر یک از این هنرمندان از دیدگاه های پست مدرنیستی و رایج در مورد هنر متفاوت است، افکار و آثار آنها بر تعداد زیادی از هنرمندان تأثیر گذاشته است. برخی در چارچوب و متن هنر پاپ و پست مدرن هستند، در حالی که برخی دیگر در حاشیه هستند؛ اما همه آنها طیف وسیعی از سبک های هنری معاصر را نشان می‌دهند. درک مفاهیم و آثار آنها شباهت و تنوع هنر معاصر را نشان می‎دهد، که فرض اصلی همه‌ی مبحث‌های این کتاب است.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر

    کتاب‌های مرتبط با کتاب امواج پست مدرن