کتاب
جستجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    0
    (0) رای
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    جامعه باز و دشمنان آن (افلاطون)

    جلد یکم
    قیمت:
    190,000 تومان

    مشخصات کتاب جامعه باز و دشمنان آن (افلاطون)

    تعداد صفحات
    600 صفحه
    شابک
    9789644483134
    سال انتشار
    1399
    قطع
    وزیری
    جلد
    گالینگور

    دربارۀ کتاب

    کتاب " جامعه‌ باز و دشمنان آن " نوشته‌ی "کارل پوپر" و یکی از آثار مهم در حوزه‌ی فلسفه‌ی سیاسی است. این کتاب را امیر جلال‌الدین اعلم به فارسی ترجمه کرده است. پوپر فیلسوف، منطق‌دان، ریاضی‌دان و استاد مدرسه‌ی اقتصاد لندن بود و در فلسفه‌ی علم یکی از فیلسوفان برجسته و تأثیرگذار به شمار می‌آید. این فیلسوف علم از زمانی در میان جامعه‌ی روشنفکری ایران شناخته شد که کتاب " جامعه‌ باز و دشمنان آن " به فارسی ترجمه شد. حدود بیست سال پیش از انتشار این کتاب، آثار دیگری از پوپر در ایران ترجمه و منتشر شد، ولی نتوانست شهرتی برای او به همراه آورد. ازاین‌رو این اندیشمند اتریشی تاحدی در ایران دیر شناخته و مطرح شد. او در سال ۱۹۷۶ کتابی به نام «جست‌وجوی ناتمام: زندگی‌نامه‌ی فکری» منتشر کرد که نوعی زندگی‌نامه‌ی خودنوشت است و در آن به بیان تحولات فکری خود پرداخته. از این فیلسوف آثار بسیاری به جا مانده است که عبارت‌اند از: «حدس‌ها و ابطال‌ها»، «درس این قرن»، «آینده باز است»، «زندگی سراسر حل مسئله است»، «ناکجاآباد و خشونت» و… .
    نویسنده در کتاب " جامعه‌ باز و دشمنان آن " استدلال کرده که روح پرسشگری آزاد در پژوهش‌های علمی باید در حوزه‌ی سیاست نیز لحاظ گردد. وی با این استدلال، اندیشمندانی چون افلاطون، هگل و مارکس را نقد کرده و آن‌ها را به‌عنوان دشمنان جامعه‌ی آزاد معرفی می‌کند. او در عین نقد مدرنیته، به تفکرات انتقادی مکتب فرانکفورت هم می‌تاخته و با پوزیتیویست‌های مکتب وین نیز مخالف بوده است. به‌علاوه اندیشه و آرای خود را از شک‌گرایان افراطی ازجمله تامس کوهن نیز متفاوت می‌دانسته است.
    پوپر در زندگی علمی خود جوایز و افتخارات متعددی به دست آورد که دریافت ده‌ها دکترای افتخاری از دانشگاه‌های بزرگ پرینستون، آکسفورد، کمبریج، وین و دانشگاه لندن ازآن‌جمله‌اند.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این محصول
    ثبت نظر