کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    سرچشمه

    0 (0)
    ناموجود

    مشخصات کتاب سرچشمه

    ناشر
    تعداد صفحات
    570 صفحه
    شابک
    9786008392545
    سال انتشار
    1397
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب سرچشمه

    کتاب سرچشمه نوشته‌ی دن براون رمانی‌ست چنان نفس‌گیر که در حین خواندنش بارها به ضریب هوشی خود شک می‌کنید.

    سرچشمه (Origin) عنوان رمانی از دن براون نویسنده آمریکایی است که در ماه اکتبر سال 2017 منتشر شد. این داستان مهیج، ماجراجویی‌های رابرت لنگدان، استاد نشانه‌شناسی مذاهب و نمادشناسی از دانشگاه هاروارد است که وقایع آن در اسپانیا رخ می‌دهد. ژانر این رمان معمایی و علمی-تخیلی است.

    این کتاب مانند کارهای دیگر دن براون است، او به هزارتویی سر می‌زند یا با یک مضمون رمزآلود داستان خود را آغاز می‌کند. در این داستان فردی، تئوریِ «از کجا آمده‌ایم و به کجا می‌رویم؟» را مطرح می‌کند. براون درباره «از کجا آمده‌ایم؟» می‌گوید: «در کلاس، دانشجویی از استاد می‌خواهد درباره صفر توضیح بدهد؛ که استاد می‌گوید ما راجع به بعد از صفر صحبت می‌کنیم، اگر پرسشی درباره آغاز یا همان صفر را دارید باید به بخش دینی مراجعه کنید» یعنی می‌خواهد بگوید علم برای قبل از پیدایش تعریفی ندارد و فقط دین برای آن تعریفی دارد.

    داستان حول شخصیت دانشمند، مهندس و آینده‌نگری به نام ادموند کرسچ رقم می‌خورد. شخصیتی بین ایلان ماسک، استیو جابز و تونی استارک. آینده‌نگری که بر اساس داستان همه پیش‌بینی‌هایش درست از آب در آمده و توانسته است ساختار هوش مصنوعی کم نظیری را توسعه دهد و در عین حال موفق شده تا به یافته‌ای برسد که می‌تواند اساس باورهای آیینی مردم را زیر سوال ببرد. او قصد دارد در مراسمی نمایشی یافته، دگرگون کننده خود را در موزه هنرهای معاصر گوگنهایم در شهر بیلبائو به جهان اعلام کند.

    مطابق روند داستان‌های دن براون همه‌چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود و ناگهان رابرت لنگدان خود را همراه با ملکه آینده اسپانیا و یک هوش مصنوعی فراتر از زمان در رقابتی علیه زمان می‌بیند تا نه تنها جان خود را حفظ کند که ماموریت نا‌تمام دوست و شاگرد قدیمی‌اش ادموند را به سرانجام برساند.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر
    سایر آثار دن براون