کتاب
جستجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    0
    (0) رای
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    شب زمین

    نامه نگاری های آلبر کامو و رنه شار ( ۱۹۵۹ - ۱۹۴۶)
    قیمت:
    98,000 تومان 88,200 تومان

    مشخصات کتاب شب زمین

    ناشر
    تعداد صفحات
    331 صفحه
    شابک
    9786220107613
    سال انتشار
    1400
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب

    این ‌یکی انگار سرک کشیدن به گوشۀ درخشانی از تاریخ است. روزگاری را به یاد بیاورید که آلبر کامو زنده بود و می‌نوشت. و رنه شار، شاعر سرشناس فرانسوی، هر کتابی که منتشر می‌کرد، چیزی به ادبیات و فرهنگ و تاریخ جهان اضافه می‌شد.
    این ‌یکی پا گذاشتن به حریم دو روشنفکر سرشناس قرن بیستم است.
    خواندن مکاتباتشان. نامه‌هایی که برای یکدیگر فرستاده‌اند. در آن روزگار نوشتن معنای دیگری داشت. نامه نوشتن هم. همین است که وقتی مجموعۀ مکاتبات آلبر کامو را ورق می‌زنیم، حیرت می‌کنیم از این‌که چه‌قدر نوشته و چه‌قدر فرصت داشته برای نوشتن.
    فرانک پلانی در مقدمۀ کتاب نوشته: این نامه‌نگاری‌ها گواه دیدار و دوستی‌ای‌ است که اندیشه‌مان را در باب این شرایطی که واقعاً در زندگی مهم‌ است غنا می‌بخشد، و گاهی آن را به شکل یک فرصت زودگذر درمی‌آورد.» نامۀ اول را رنه شار برای کامو نوشته؛ اول برای این‌که بگوید از کالیگولا خوشش آمده و بعد برای این‌که احساس هم‌دلی‌اش را ابراز کند. این خوش آمدن و هم‌دلی البته متقابل است و همین می‌شود مقدمۀ نامه‌هایی که تا ۱۹۵۶ ادامه پیدا کرده‌اند. نامه‌هایی هستند که تاریخ ندارند. اما تاریخ چه اهمیتی ممکن است داشته باشد وقتی هم‌دلی هست، وقتی میل به گفتن و نوشتن هست. شار در آخرین نامه‌ به کامو توصیه می‌کند که با چاقویی تیز فعالیت‌های خسته‌کننده‌اش را ببُرد و دور بیندازد؛ چون چیزی مهم‌تر از سلامتی نیست.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این محصول
    ثبت نظر