کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    هالی بنکس و کوله باری از ترس هایش

    قیمت:
    390,000 تومان

    مشخصات کتاب هالی بنکس و کوله باری از ترس هایش

    ناشر
    تعداد صفحات
    504 صفحه
    شابک
    9786002537508
    سال انتشار
    1402
    نوبت چاپ
    1
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب هالی بنکس و کوله باری از ترس هایش

    رمانی دربارۀ اضطراب‌ها و روزمرّگی‌های زنی که هم مادر است و هم همسر و هم در رؤیای فیلمسازی. کتاب «هالی بنکس و کوله‌باری از ترس‌هایش»، با عنوان اصلی Holly Banks Full of Angst، اولین رمان جولی والری، نویسندۀ امریکایی، است.
    جولی والری در کتاب «هالی بنکس و کوله‌باری از ترس‌هایش» این پرسش را پیش می‌کشد که آیا در جهان واقعی می‌شود یک مادرِ کامل و بی‌عیب‌ونقص بود یا این حرف‌ها فقط مالِ فیلم‌های آبکی و دنیای مجازی است؟
    کتاب «هالی بنکس و کوله‌باری از ترس‌هایش» تصویری از واقعیت یک مادر، با همۀ اضطراب‌ها و تشویش‌ها و اشتباهات و ضعف‌ها و مشغله‌هایش، را مقابل تصویرِ آرمانی و فانتزی‌ای که از مادر بودن ارائه می‌شود قرار می‌دهد تا نشان دهد آن تصویر آرمانی چقدر غیرواقع‌بینانه و کذب است و واقعیت چیز دیگری‌ست.
    کتاب «هالی بنکس و کوله‌باری از ترس‌هایش» همچنین، با طنزی گزنده، تصویری از انتظارات جامعۀ مردسالار از زن و جایگاه زن در چنین جامعه‌ای ترسیم می‌کند؛ جامعه‌ای که مردها در آن دست بالا را دارند و درحالی‌که خود را بری از خطا می‌بینند، حق‌به‌جانب و با نگاه‌های سرزنش‌آمیز، خطاهای زنان را نظاره می‌کنند و تذکر می‌دهند.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر