کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    %5
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    در ستایش بی‌سوادی

    مجموعه مقالات
    قیمت:
    40,000 تومان 38,000 تومان

    مشخصات کتاب در ستایش بی‌سوادی

    ناشر
    تعداد صفحات
    150 صفحه
    شابک
    9789649971780
    سال انتشار
    1400
    نوبت چاپ
    4
    قطع
    پالتویی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب در ستایش بی‌سوادی

    کتابی است از هانس ماگنوس انسنس برگر. برگر نویسنده، شاعر و روزنامه‌نگار مطرح امروز آلمان، در سال‌های اخیر گرایشی بیش از پیش به نقد اجتماعی و سیاسی نشان می‌دهد. با این حال هنر نویسندگی او قادرش می‌کند به نقدهای خود رنگ و بویی ادبی ببخشد و در عین حال کم‌گو و گزیده‌گو باشد.

    چهار مقاله‌ی این مجموعه در دهه‌ی نود نوشته‌اند و از آن رو در این دفتر گرد آمده‌اند که فراتر از آلمان به مسائلی جهانی می‌پردازد: به پدیده‌ی کهن و رو به افزایش مهاجرت؛ جنگ‌های خانگی؛ مسئله‌ی اقتصاد و تجمل و نیز به افول کتاب از پی رونق بیش از پیش رسانه‌های نوین تصویری. در هر چهار جستار دید تاریخی نویسنده نمودی درخشان دارد.

    گرایش عمیق انسنس برگر به روشنگری و نقد اجتماعی-سیاسی، به ویژه در سال‌های اخیر، او را بر آن داشته است که ورای شعر و رمان، بیش از پیش به درون‌شکافی بحران‌های اجتماعی روزگار خود در قالب مقالات و جستارهای اجتماعی-فلسفی روی آورد.

    با این حال هنر نویسندگی او به این جستارها رنگ و بویی ادبی می‌بخشد و غنای دید همه‌سو نگرش او را قادر می‌سازد گزیده‌گو باشد و همزمان به تحلیل‌های پر تنوع خود چشم‌اندازی روشن و گاه نامنتظر بدهد.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر

    کتاب‌های مرتبط با کتاب در ستایش بی‌سوادی