کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    یشم سبز ماندارین

    ناموجود

    مشخصات کتاب یشم سبز ماندارین

    تعداد صفحات
    104 صفحه
    شابک
    9786226388092
    سال انتشار
    1399
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب

    "یشم سبز ماندارین" رمان کوتاه دیگری به قلم یکی از محبوب ترین نویسندگان پلیسی جهان، "ریموند چندلر"، می باشد.
    یکی از قابل توجه ترین ویژگی های نوشتن در قلمروی ادبیات مدرن این است که بیشتر از هر چیزی، عناصر درونی شخصیت ها در این داستان ها مورد بررسی قرار می گیرد. از سوی دیگر، متوجه می شویم که در داستان های مدرن، نویسنده عمدا فرمان قلم را از روش های سنتی نوشتن منحرف می کند و منجر به خلق آثاری قطعه قطعه و ناتمام می شود. علاوه بر این، داستان ممکن است توسط چندین نفر روایت شود تا خواننده بتواند روند را از چند منظر دنبال کرده و درک کند. "یشم سبز ماندارین" به قلم "ریموند چندلر"، کتابی است که با خرید و خواندن آن، مخاطب ساعاتی را فراتر از زمان کنونی و اتفاقات زندگی روزمره، سیر خواهد کرد.
    "ریموند چندلر"، یکی از نیاکان داستان های پلیسی واقع گرایانه به حساب می آید. این کتاب های پلیسی و جنایی بیشتر واقع گرایانه محسوب می شوند و شخصیت ها، به کاراکترهای زندگی حقیقی نزدیک هستند. "ریموند چندلر" نویسنده ی پرکار قصه های جنایی و داستان پلیسی بود که بیشتر آثار وی، مورد اقتباس سینمایی قرار گرفت و به فیلم های محبوب و پرفروشی تبدیل شد.
    این داستان های سریع، با سبک و شدت هیجان انگیز و همچنین کلیشه ها و تشبیهات منحصر به فرد خود، در فضای زمانی نوشته شده اند که اتومبیل های سدان و تخته های بازی و ویسکی متداول بودند و با یک پول سیاه هم به دست می آمدند. در "یشم سبز ماندارین"، تمایز بین شخصیت ها دشوار است، اما صدای خاص برخی از آن ها، خیال خواننده را تلطیف می کند.

    کتاب

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر
    سایر آثار ریموند چندلر

    کتاب‌های پیشنهادی