کتاب
جستجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    0
    (0) رای
    این کتاب را خوانده‌ام.
    0
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    0

    مطالعه قرآن به منزله اثری ادبی

    رویکردهای زبان - سبک شناختی
    قیمت:
    9,500 تومان

    مشخصات کتاب مطالعه قرآن به منزله اثری ادبی

    تعداد صفحات
    366 صفحه
    شابک
    9789644484773
    سال انتشار
    1396
    قطع
    رقعی
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب

    کتاب " مطالعه‌ قرآن به منزله‌ی اثری ادبی " را نویسندگان "مستنصر میر" و "حسین عبدالرئوف" نوشته‌‍‌اند. این کتاب مجموعه‌ای از مقالات این دو نویسنده در حوزه‌ی مطالعات اسلام است. "ابوالفصل حری" این مقالات را گردآوری و ترجمه کرده است. این کتاب ۳۶۳ صفحه‌ای برای اولین بار در سال ۱۳۹۶ منتشر شد.

    "دکتر مستنصر میر" در سال ۱۹۴۹ در پاکستان متولد شد. او تحصیلاتش را در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاه پنجاب به اتمام رساند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌ی مطالعات اسلامی به آمریکا رفت. "مستنصر میر" در سال ۱۹۸۳ مدرک دکترای رشته‌ی مطالعات اسلامی را دریافت کرد و پس از آن به تدریس و تألیف مقاله پرداخت. حسین عبدالرئوف نیز از پژوهشگران نام‌آشنای مطالعات اسلامی و عراقی‌تبار است. او از اعضای هیئت علمی دانشگاه لیدز انگلستان بود. تعدادی از آثار او با محوریت قرآن و اسلام به فارسی ترجمه شده‌اند.

    کتاب " مطالعه‌ قرآن به منزله‌ی اثری ادبی " شامل یازده مقاله است. این مقالات در راستای تبیین قرآن به عنوان اثری ادبی، نه صرفاً متنی مذهبی و خشک تألیف شده‌اند. انتشار این مقالات به دو دهه‌ی اخیر برمی‌گردد. این دو نویسنده در این مقالات، قرآن را به عنوان اثری ادبی بررسی کرده‌اند. در این مقالات بیان شده که امکان دخل و تصرف در قرآن وجود ندارد. حتی نمی‌توان یک واو از آن کم یا به آن اضافه کرد. علاوه‌براین موضوع تقلید از این کتاب آسمانی ناممکن است. همچنین نویسندگان این مقالات ویژگی‌های ادبی قرآن را بررسی کرده‌اند؛ ویژگی‌هایی که ممکن است تاکنون کمتر موردتوجه قرار گرفته باشند. به عنوان مثال مقاله‌ی دوم به بررسی موضوع طنز و شوخ‌طبعی در قرآن اختصاص دارد.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این محصول
    ثبت نظر

    کتاب‌های پیشنهادی