کتاب
جست‌وجوی پیشرفته
  ناشر
   پدیدآورندگان
    %5
    این کتاب را خوانده‌ام.
    4
    این کتاب را می‌خواهم بخوانم.
    16

    مماس با اثر

    نقد یازده اثر معماری معاصر ایران
    0 (0)
    قیمت:
    160,000 تومان 152,000 تومان

    مشخصات کتاب مماس با اثر

    تعداد صفحات
    194 صفحه
    شابک
    9786227858150
    سال انتشار
    1402
    نوبت چاپ
    5
    قطع
    وزیری
    جلد
    شومیز

    دربارۀ کتاب مماس با اثر

    مماس با اثر ، یازده نقد درباره‌ی یازده پروژه از آثار ساخته‌شده‌ی معماری ایران است که در سال ۱۳۹۵ در جایزه‌ی معمار شرکت داده‌ شده‌اند و در بین پروژه‌های برگزیده‌ی همان سال بودند.
    متن‌هایی که پس از داوری آن سال جایزه‌ی معمار، در طی این چند سال، جسته‌گریخته به آن‌ها برگشته‌ام تا کامل و روایتمندشان کنم.
    این جستارها سعی می‌کنند نحوه‌ای از خواندن آثار معماری معاصرمان را پیشنهاد دهند تا شاید بتوانیم، با استفاده از آن‌ها، درباره‌ی کارهای‌مان مکالمه کنیم.
    نام این مجموعه‌جستارها مماس با اثر است، بر مبنای این مفهوم که نقد نه تماماً برآمده از اثر است و نه هرگز می‌تواند به‌کلی بر آن منطبق شود؛ بلکه نقد در این‌جا مثل مکالمه‌ای با اثر است و، در عین داشتن شخصیتی مستقل، برای لحظاتی به روی اثر مماس می‌شود.

    نظر خود را بنویسید:
    امتیاز شما به این کتاب
    ثبت نظر
    از بلاگ نهنگ دربارۀ کتاب

    گفت‌وگوی آذر تشکر و علیرضا تغابنی نویسنده کتاب مماس با اثر

    در ماه‌های اخیر کتاب «مماس با اثر» مورد توجه اهالی معماری و حتی مخاطبان دیگرحوزه‌ها قرار گرفته است. در همین راستا آذر تشکر، جامعه‌شناس، با علیرضا تغابنی معمار و نویسندۀ این کتاب به گفت‌وگو نشسته‌ است.

    معرفی کتاب مماس با اثر نوشته علیرضا تغابنی

    علیرضا تغابنی معمار، نویسنده و مترجم ایرانی است. تغابنی برندۀ جایزۀ «آکادمی سلطنتی دورفمن» و چهار دوره «جایزۀ معمار» بوده است. وی با طراحی «خانهٔ شریفی‌ها» برندهٔ جایزهٔ معمار خاورمیانه شد. در این مقاله به معرفی کتاب «مماس با اثر» نوشتۀ علیرضا تغابنی می‌پردازیم.

    کتاب‌های مرتبط با کتاب مماس با اثر